Akademia Piłkarska Karkonosze - strona oficjalna
Strona oficjalna

Punkt Pomocy Pedagogicznej

2011-10-04 10:00
Kierownikiem punktu prowadzonego przez Klub jest p. Anna Młynarczyk, pedagog w Gimnazjum nr 4 oraz Szkole Podstawowej nr 7. Inicjatywa, która w założeniu niesie pomoc stricte pedagogiczną (problemy wychowawcze związane z okresem dojrzewania, brakiem motywacji do nauki, agresją, problemami w rodzinie, nieumiejętnością radzenia sobie ze stresem czy też przegraną, itp) z naciskiem na terapię pedagogiczną (dysleksja, dysortografia, dysgrafia); konsultacje prowadzone są zarówno dla rodziców jak i ich dzieci. Nasz pomysł polega na połączeniu pasji uczniów (piłki nożnej) z udzieleniem im wsparcia przy nierozdzielaniu treningów od zajęć pedagogicznych.
PPP cieszy się poparciem Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Miasta Jeleniej Góryoraz korzysta z finansowego wsparcia Tauron Ekoenergia sp. z o.o.
Terminy i miejsca spotkań są ustalane indywidualnie, po konsultacji telefonicznej lub osobistej z zainteresowanymi rodzicami. Gwarantujemy pełną dyskrecję.

Zajęcia dla członków klubu -zawodników i ch rodziców są bezpłatne!


imgWarsztaty prowadzone przez p.Annę Młynarczyk z zawodnikamiimg


img


imgPIERWSZE MIĘDZYNARODOWE WARSZATY INTEGRACYJNE UKS

Ale się działo w ostatni weekend;) Turniej, goście z różnych stron Polski i Europy, no i oczywiście Nasze Warsztaty. DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM za tak aktywne uczestnictwo w tym dwudniowym zmaganiu. Jeśli macie jakieś wątpliwości to jestem do Waszej dyspozycji. Jeśli jednak macie po naszych spotkaniach pozytywne przemyślenia to znaczy, że się udało.
Przygotowane warsztaty to szereg wielu różnorodnych oddziaływań na prawidłowe funkcjonowanie dziecka w otaczającej go rzeczywistości. Właśnie takie formy aktywizacji dzieci poprzez kontakty z innymi rówieśnikami, pomagają budować im poczucie własnej wartości, uczą komunikować się z innymi, funkcjonować w grupie, a także przeżywać i wyrażać emocje. Jest to często jedyna możliwość dla tych, którzy funkcjonując na co dzień w dużej społeczności szkolnej nie mają szansy „zaistnienia”. Aby dziecko mogło sprawnie rozwijać się społecznie, konieczna jest wspólna zabawa, wspólna „zdrowa rywalizacja”, wspólne działanie. To one dają dzieciom namiastkę dorosłego życia, w tym także możliwość odgrywania ról społecznych. Oprócz tego pobudzają wyobraźnię, uruchamiają pozytywne emocje, zachęcają do wspólnego działania.
Zrealizowane międzynarodowe warsztaty integracyjne stworzone zostały z myślą o rozwoju dzieci i młodzieży. Zadania, które zostały realizowane przez uczestników z różnych krajów, były dobrane odpowiednio do ich wieku i zainteresowań.
Dzięki warsztatom integracyjnym dzieci spędziły ze sobą więcej czasu, razem działając i wspólnie doświadczając znane i nieznane im do tej pory emocje. Wszystkie te elementy miały za zadanie rozwijać relacje grupowe, uczyć współpracy, zrozumienia dla innych i wytwarzać atmosferę zaufania. Taki bowiem charakter zajęć- integracyjny, zdecydowanie otwiera dziecko na innych członków grupy – to niewątpliwie największy atut dla biorących w nich udział uczestników.
Już jutro na stronie pojawią się zdjęcia. Myślimy także o materiale filmowym (to będzie uzależnione od jakości filmu, bo część zdjęć była robiona w dość ciemnych pomieszczeniach).
Na razie pozdrawiam:
Wasza Pani Pedagog.

Komentarze

pogodynka @ 83.30.112.*

wysłany: 2013-10-26 09:52

pozdrowienia

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: