Akademia Piłkarska Karkonosze - strona oficjalna
Strona oficjalna

Plany i realizacje

2011-05-27 17:54

img


Z podwórka na Orlik- bądź najlepszy-
cykl turniejów na boisku typu ORLIK przy SP 13 w Jeleniej Górze w terminach
07.05 2011, 21.05.2011 , 04.06.2011, 18.06.2011
Wspaniała impreza dla dzieci ze szkół podsawowych Jeleniej Góry współfinansowana przez Miasto Jelenia Góra. Każdy uczestnik turnieju w każdej edycji otrzymał poczęstunek skałdający się ze słodkiej przekąski, owoców i napojów. Jednym z założeń turnieju jest zaktywizowanie dzieci z domów dziecka. W kolejnych edycjach turnieju uczetniczyły Domy Dziecka Nadzieja, których zawodnicy są przykładem determinacji w osiągnieciu sukcesu i gry fair play. Drużyny jeleniogórskich podstawówek mogą wygrać nagrody rzeczowe, a przede wszystkim dyplomy, puchary i medale. Dodatkowo dzieci z domu dziecka otrzymały sprzęt sportowy za2000 zł!

imgimg

Święto Matki w Jeleniej Górze-Cieplicach

29.05.2011- pokaz AP Karkonoszena festynie z okazji Dnia Matki
Parafia M.B.Miłosierdzia, Jelenia Góra, ul. PCK godz.15.00.
festym organizowany przez ceplicką parafie na czele z jej proboszczem ks.Józefem Stecem rok rocznie przyciąga wiele tysięcy ludzi. AP w porozumieniu z komitetem organizacyjnym festynu postanowili zaprezentować umiejętności zawodników klubu. Trener i grupa naszych graczy pokazali umiejętności, których nabyć można poprzez regularny trening. Ma to również cel promocyjny: w zdrowym ciele zdrowy duch!

imgimg

Festyn z Okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka,

Tak wspaniałej atmosfery nie spodziewaliśmy się jako organizatorzy festynu -Żyj zdrowo na sportowo z UKS! Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w jego organizację: Partnerom , Sponsorom, Rodzicom zawodników. Imprezę, podczas której wszyscy funkcyjni wykonywali swoje obowiązki jako wolontariusze, zorganizowano jako wychowawczo-integracyjną, dlatego adresatami tego festynu organizowanego na terenie stadionu znajdującego się przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze były wszystkie dzieci jeleniogórskich szkół podstawowych. Każde z nich otrzymało zaproszenie (10 placówek) Dodatkowo reklamowały festyn poprzez duże, aktywne banery portale: nj24.pl oraz jg24.pl. Muzyczne Radio emitowało wywiad-reklamówkę na temat imprezy. Każde zaproszenie było jednocześnie kuponem konkursowym, który uprawniał do uczestnictwa w konkursie z nagrodą główną -rowerem ufundowanym przez posła Romana Brodniaka oraz bezpłatnym wyjazdem na obóz sportowy do Błażejewka organizowanym przez nasz Klub sponsorowanym Klub Sportowy Sudety. Udział w festynie był absolutnie bezpłatny.
Festyn, planowany na dzień 12 czerwca 2011 r. odbył się według następującego porządku:
Rozpoczęcie nastąpiło ok. godz.10?? - zakończenie ok. godz. 17. Prowadzący poinstruował uczestników o sposobach bezpiecznej zabawy i drogach, kolejności ewakuacji w przypadku zagrożenia. Instrukcje te powtarzano kilkakrotnie.
Jeleniogórska Policja już o 10 ?? rozpoczęła pokaz umiejętności psów policyjnych. Aspiranci Robert Czechowski i Andrzej Morawski zaprezentowali umiejętności psów policyjnych w aspekcie wykrywania materiałów niebezpiecznych- narkotyków oraz używania psów w zastępstwie broni palnej. Zaprezentowano też sposoby chronienia się przez atakami psów. Wydział Prewencji Kryminalnej w osobie p. Aspirant Danuty Razmysłowicz włączył się do działań wychowawczo-informacyjnych poprzez pogadankę na temat niebezpieczeństw korzystania z Internetu, informacji o numerach alarmowych oraz bezpieczeństwa na drogach. Rozdano światełka odblaskowe w kształcie niebieskich misiów.
Około 13?? Państwowa Straż Pożarna zaprezentowała umiejętności gaśnicze (dwa zastępy gaszące otwarty ogień) oraz swoje wozy bojowe. Każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą wozu włączyć syrenę alarmową oraz ubrać kask. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego obchodzenia się z ogniem.
Od 10??- do końca festynu dzieci mogły korzystać z atrakcji na dmuchanej zjeżdżalni Euro Gool, placu zabaw-torze przeszkód oraz batucie do skakania (obsługa FHU Olinek)
W godzinach 12??-14?? zostały przeprowadzone gry i konkursy sprawnościowe przez trenerów UKS MOS Karkonosze w kategoriach ?piłki nożnej, koszykówki , ping-ponga.(nagrodą specjalną był bezpłatny wyjazd na obóz sponsor- KS Sudety Jelenia Góra 730 zł brt)
W godzinach 12??-15?? przeprowadzono konkurs polegający na udzieleniu odpowiedzi na pytanie zawarte na zaproszeniu ?nagroda główna rower, 899 nagród innego typu (piłki, zabawki, długopisy)
Po godzinie 15 ?? nastąpiło wręczenie nagród głównych przez posła Romana Brodniaka (rower wartości 429 zł), który wygrał uczeń SP nr 7 Jakub Witkowski i prezesa Sudetów p. Daniela Sadowskiego, który wileki bilet na wyjazd do Błażejewka wręczył Danelowi Kwiatkowskiemu, uczniowi SP nr 3. Oba konkursy nie miały w sobie cech losowości co zwalniało je z uzyskania zgody Dyrektora Izby Celnej na ich przeprowadzenie ( w przeciwieństwie do typowej loterii).
11??-16?? działalność prowadził grill, gdzie podawano kiełbaskę, kaszankę z chlebem dla każdego dziecka + małą butelkę wody. Wydano ponad 4000 porcji kiełbasek.
1200 sztuk ciastek wydano wszystkim obecnym dzieciom ? min. z wyboru ciast domowego wypieku oraz wypieków cukierniczych cukierni Bristolka.
W godzinach 11??-16?? wydawano watę cukrową lub prażynki dla każdego dziecka. Wydano ponad 750 porcji.
Dzieci chętnie korzystały z możliwości zrobienia sobie zdjęcia z prezesem klubu w stroju pirata przez cały czas trwania imprezy
13?? licytacja pamiątek sportowych i eleganckich drobiazgów dla VIP-ów
O godziny 15?? prowadzono wydawanie nagród pocieszenia. Cały czas czynny był punkt informacyjny dotyczący Punktu Pomocy Pedagogicznej prowadzony przez p. Annę Młynarczyk. Przez cały czas czynny był punkt pomocy medycznej i mierzenia ciśnienia krwi dla chętnych dorosłych (skorzystało kilkadziesiąt osób). Przez cały czas prowadzący przeprowadzał rozmowy z VIPami oraz gośćmi i dziećmi emitowane przez radiowęzeł.

W festynie wzięło udział 527 dzieci (ilość złożonych kuponów konkursowych). Wiele osób nie zdążyło złożyć kuponu więc liczba ta może być większa o kilkadziesiąt. Razem szacujemy ilość osób podczas całej imprezy na ok. 2500, co klasyfikuje ją jako bardzo dużą.
Wszyscy z medialnych patronów UKS MOS Karkonosze byli obecni na imprezie: TV Dami, Muzyczne Radio, JG24.pl, Nowiny Jeleniogórskie i dodatkowo p. Maciej Lercher -człowiek renesansu. Gośćmi imprezy byłi: poseł Roman Brodniak, Waldemar Woźniak - naczelnik wydziału spraw społecznych i oświaty, prof. dr hab. Mieczysław Morawski-kierownik naukowy naszej październikowej konferencji, Daniel Sadowski prezes KS Sudety, Irenuesz Taraszkiewicz - dyrektor MOS oraz sponsorzy lub ich przedstawiciele.

imgimg


Obóz Szkoleniowy w Błażejewku

I edycja obozu „Play in team”, 01.07 – 10.07.2011 r. Błażejewko koło Poznania.
Treningi
Program obozu piłkarskiego został przygotowany w oparciu o system treningowy stosowany w znanych zagranicznych klubach m.in.: Ajax Amsterdam, Herta BSC zakładający treningi: piłkarski, pozycyjny, motoryczny, taktyczny oraz mentalny. Podstawowymi elementami treningu piłkarskiego są zajęcia motoryczne, pozycyjne, taktyczne z audio wizualizacją oraz nauka języka angielskiego. Treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy zatrudnieni w klubie, posiadający odpowiednie przygotowanie pedagogiczne. Treningi odbywają się w małych grupach, wyselekcjonowanych pod względem wieku, masy ciała oraz umiejętności piłkarskich.


img
img


Promocja talentu sportowego jako warunek sukcesu gier zespołowych

imgKierownictwo naukowe konferencji objął prof. dr hab. Mieczysław Morawski specjalista w dziedzinie zarządzania. Uczestnictwo w konferencji umożliwiło uczestnikom szybszy awans zawodowy, dlatego traktowany jest również, jako kurs kwalifikacyjny z wydaniem certyfikatu.
W konferencji w hotelu Jan uczestniczyło 120 osób

Prelegenci:
Rada Programowa (prezydium):
-----------------------------
prof. dr hab. Mieczysław Morawski - kierownik naukowy konferencji z ramienia AWF we Wrocławiu
dr hab. Ryszard Bartoszewicz AWF we Wrocławiu
Prezes Małgorzata Wójcik Stasiak Tauron Ekoenergia Sp. z o.o.
Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła
Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej Miasta Jeleniej Góry Paweł Domagała
Ks. dr Józef Stec- Wyższa Szkoła Menedżerska w Legnicy
Prezes Andrzej Kowal -Dolnośląski Związek Piłki Nożnej
Trenerzy polskich 1 ligowych zespołów sportowych: TS Wisła Kraków

Pokazowy trening Akaemia Piłkarska MOS Karkonosze Jelenia Góra
Patronat: Wojewoda Dolnośląski, AWF we Wrocławiu, Miasto Jelenia Góra
Partnerzy:Tauron Ekoenergia, DZPN, MOS Jelenia Góra,
Patronat medialny: Nowiny Jeleniogórskie, Telewizja Dami, Muzyczne Radio.
Prezes Zbigniew Ładziński- Dolnośląska Izba Rzemieślnicza

imgimgimgimgKonferencja o promocji talentu sportowego zgromadziła ponad 80 osób: dyrektorów przedszkoli, szkół, działaczy sportowych z terenu Jeleniej Góry i okolic. Z ramienia AWF we Wrocławiu wykłady prowadzili prof. dr hab. Mieczysław Morawski oraz prof. dr hab. Ryszard Bartoszewicz. Wśród wykładowców uczestnicy mieli okazję wysłuchać porywających wykładów Ireneusza Taraszkiewicza trenera KS Sudety oraz dr Cezarego Bejma oraz dr. Stanisława Chemicza -trenerów Wisły Kraków. Konferencję zakończył Marek Siatrak z UKS wykładem o szkoleniu zawodników w Jeleniej Górze. Po konferencji chętni uzyskiwali podpisy na książce autorstwa prof Morawskiego. W radzie programowej zasiedli min. Paweł Domagała naczelnik wydziału oświaty i spraw społecznych, poseł Roman Brodniak, Zbigniew Ładziński i ks. dr Józef Stec. Wszyscy uczestnicy otrzymywali na życzenie certyfikaty uczestnictwa w konferencji.
Konferencja została zrealizowana z pomocą Tauron Ekoenergia sp. o.o., Biuro Centrum Andrzej Ruciński- hurtownia biurowa oraz trofeów sportowych, MN Sport - producent odzieży sportowej dla dorosłych i dzieci. Materiały rekalmowe sponsorów zostały dołączone do materiałów konferencyjnych. Prezes UKS MOS Karkonosze kilkakrotnie przedstawiał sylwetki sponsorów.

imgimg
img


Pierwszy Międzynarodowy Halowy Turniej o Puchar Karkonosza
został zorganizowany przez nasz Klub w dniu 2 października 2011r.
Turniej organizujemy pod patronatem Miasta Jeleniej Góry, Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu w Jeleniej Górze. Rozgrywki miały miejsce na hali widowiskowej jeleniogórskiego MOS przy ul. Złotniczej. W szranki turnieju stanęły następujące drużyny:
Wisła Kraków, FC Grodno (Białoruś), FC Odessa (Ukraina), KP Ferajna Wrocław, KS Chojnik Jelenia Góra, UKS MOS Jelenia Góra.
W finałowym meczu o zwycięstwo z drużyną Wiślaków (10:4) walczyła drużyna UKS Karkonosze prowadzona przez p.Marka Siatraka. ULegłszy rywalom 3:0 oddała palmę pierwszeństwa drużynie z Krakowa. Wysoką kulturą wykazała się drużyna Ferajny z Wrocławia, potrafiąc kibicować również innym drużynom- to rzadkość. KS Chojnik wykazał poziom i determinację. Wszystkich zadziwił wyczyn zawodnika FC Odessa, który mimo choroby wszedł na boisko. Niezwykle emocjonujące rozgrywki zakończyły się około 14.45 zwycięstwem drużyny Wisły Kraków, która nie tylko otrzymała Puchar Karkonosza zwanego Liczyrzepą, ale otrzymała z rąk P.Pawła Domagały Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych piękny puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły.
Drugie miejsce zajęła drużyna FC Grodno (8:5), a trzecie UKS Karkonosze (8:6) następne drużyny to FC Odessa (6:7, KP Ferajna Wrocław (5:13), KS Chojnik(6:8)
Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Alan Sadkowski UKS Karkonosze zauważony podczas rozgrywek wraz z Grzegorzem Żukiewiczem przez p.Stanisława Chemicza Trenera Koordynatora Wisły!
Najlepszymi strzelcami turnieju okazali się ex equo dwaj zawodnicy Wisły Kraków Kamil Kurzawiński oraz Franciszek Wróblewski.
Artur Malijewski z Grodna został najlepszym bramkarzem. Laureaci otrzymali równiez nagrody rzeczowe torbę sportową NIKE, piłkę NIKE oraz profesjonalne rękawice bramkarskie. Wszycy uczestnicy otrzymali puchary, medale. Posiłek zapewniła restauracja KFC, która dodawała -skrzydełek Karkonoszom-, finansowo wsparł turniej Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Organizatorzy dziękują wszystkim, dzięki którym mógł odbyć się turniej i poprzedzający go dzień sparingu (zwycięstwo FC Grodno), wspólnej zabawy w basenie, na grilu.
Rzeźbę Karkonosza otrzymał p. Stanisław Chemicz jako jelniogórzanin rodem. Notabene brat p. Trenera p. Henryk Chemicz prezesuje Klubowi Łuczniczemu KS Bobry
Skład UKS Karkonosze:
Piotr Gawrych, Karol Gaździcki, Kamil Łącki(2 bramki), Alan Sadkowski(1 bramka), Grzegorz Pająk, Michał Młynarczyk (2 bramki), Maciej Wilk, Grzegorz Żukiewicz(1 bramka), Michał Błażejczyk, Martin Lasek, Jakub Zawadzki(1 bramka)
Podczas rozgrywek pojawiła się Telewizja Karkonosze Play- obserwatorzy szybko zapoznają się z relacją reportażową z turnieju.
Portal Nowin Jeleniogórskich, medialnego patrona naszego Klubu, publikuje ciekawa galerię zdjęć pod adresem:

http://www.nj24.pl/component/option,com_ponygallery/Itemid,123/func,viewcategory/catid,2492/

img
Punkt Pomocy Pedagogicznej
Kierownikiem punktu zatrudnionym przez Klub będzie p. Anna Młynarczyk pedagog w Gimnazjum nr 4 oraz Szkole Podstawowej nr 7. Jednocześnie osobą współpracującą z p. Młynarczyk będzie p. Tomasz Żukiewicz jako były nauczyciel zajmujący się min. problematyką przemocy w rodzinie i profilaktyką uzależnień. Inicjatywa, która w założeniu niesie pomoc stricte pedagogiczną (problemy wychowawcze związane z okresem dojrzewania, brakiem motywacji do nauki, agresją, problemami w rodzinie, nieumiejętnością radzenia sobie ze stresem czy też przegraną, itp) z naciskiem na terapię pedagogiczną (dysleksja, dysortografia, dysgrafia); konsultacje prowadzone będą zarówno dla rodziców jak i ich dzieci. Pomysł polega na połączeniu pasji uczniów (piłki nożnej) z udzieleniem im wsparcia przy nierozdzielaniu treningów od zajęć pedagogicznych. Wszelka pomoc w prowadzeniu punktu będzie nieoceniona.Patronat : Miasto Jelenia Góra

imgKomentarze

Jan Hlubik @ 95.103.175.*

wysłany: 2011-10-11 12:04

Sportowe obozy w górach ?Slowacja 2012
dla grupp zorganizowanych .

pobyt 7 dni 7 nocy : 345,-zl

UWAGA : Pelnowymiarowe bojisko do pilki noznej Gratis!!

cena objemuje : zakwaterowanie w pok.2,3,4 ,osobowych,
śniadania+obiadokolacje se zupou podnesene do stolika,
napoje do kazdego posilku,,oplata klimaticzna,
przy gruppie 45 os.platnych + 4 osoby Gratis.

W okolicy dužo narciarszkich wyciagow ,termalnie zrodla a inne atrakcje.

Narty : - Wyciągi narciarskie ( ceny wyciagow dla grupp juž do 7,00,-Euro od osoby/karnet)
Rajecka Lesna (Rajecká Lesná), Czyczmany (Čičmany), Siodło Faczkowskie (Fačkovské Sedlo), Dolina Wratna (Vrátna dolina)
W cenie organizator zapewnia:

-zakwaterowanie w pokojach 2-4 osobowych,
-polpensia (śniadanie, +obiadokolacje se zupou podnesene do stolika
- napoje do posiłków,
-opłatę klimatyczną za czas pobytu,
-Przy gruppie min.45 osob platnych + 4 osoby opieka Gratis

-zwiedzanie uzdrowiska Rajeckie Teplice i domu Afrodyta,Rybnej baszty ,
-liczne wyjazdy na wycieczki piesze (np. zamek - Kunerad, zamek Lietavski - Lietavská -Svinná,Sloneczne skaly, najwyższy szczyt Małej Fatry - Wielka Łąka 1455 m, ścieżka dydaktyczna Žibrid),
-korzystanie z obiektów i urządzeń znajdujących się w granicach ośrodka (, plac zabaw, boiska sportowe),
-imprezy kultralno oświatowe oraz sportowe (wycieczki, rozgrywki sportowe, konkursy, zabawy, dyskoteki, itp.),


Terminy : do uzgodnienia podla aktualne wolnych mjejsc.

UWAGA :Cena jest aktualna przy min.liczbe 45 osob platnych.Przy gruppie mnej jak 45 os.platnych bende cena kalkulowana dodatkowo.


Wiencej informácii + kontakt :
www.hotelparadise.sk , e-mail : paradise@stonline.sk

tel/ 00421-41-5493773 , 00421-41-5494514 , 00421-41-5494596
komorka : +421-903515025

RAFAŁ SOBÓŁ @ 159.205.97.*

wysłany: 2012-03-14 12:43

BARDZO WAS LUBIE GRAĆ PIŁKĘ IDZIE DO DOMU

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: